serdar samur

HAKKIMDA

Dr. (E) Kur. Alb. Serdar Samur

Serdar SAMUR; 1983 yılında Kara Harp Okulunu, 1984 yılında Piyade Sınıf okulunu bitirdikten sonra Teğmen Rütbesi ile TSK bünyesine katılmıştır.

1984-2008 yılları arasında Bölük,Tabur ve Alay Komutanlığı ile Tugay, Tümen, Kolordu Harekat ve Eğitim şube müdürlükleri görevlerinde bulunan Serdar Samur, 1987 Yılında Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) Temel ve Savaş Beden Eğitimi Spor Okulunu, 1996 yılında Kara Harp Akademisini, 2000 yılında Türk Silahlı Kuvvetler Akademisini, 2001 TSK Lisan okulunu bitirmiştir.

2008 yılında generalliğe terfisinin görüşüldüğü ve ertelendiği, kendisi için ilk Yüksek Askeri Şurasını takiben, ülkesine ve milletine hizmet akdini tamamlamış olarak, kendi isteği ile Kurmay Albay rütbesinde emekli olmuştur.

Emekliliği müteakip, Ekim 2008 – Mayıs 2012 yılları arasında Göztepe kulübü derneği yönetim kurulunda başkan vekilliği ile Göztepe Spor Külübü Aş. de genel müdürlük görevinde bulunan Serdar Samur Göztepe’nin 3. ligden 1.  lige kadar olan çıkış sürecinde kurumsal çalışmaları tamamlandıktan sonra görevinden ayrılmıştır.

Göztepe’deki deneyim ve bilgi birikimini bilimsel çalışmalarla desteklemek ve bunu milletinin istifadesine sunmak isteyen Serdar Samur, kariyerinin ikinci eğitim dönemi olan ve 4 yıl sürecek Spor Yönetiminde Doktora Programı (İngilizce) çalışmalarına 2012 yılında ,Ulusal Spor Akademisi, Sofya, Bulgaristan’da özel öğrenci statüsünde başlamıştır.

Serdar Samur, doktora çalışmaları ile eş zamanlı olarak, Uluslararası iş uygulamaları sertifika programını, San Diego State Üniversitesi,CA.,USA’da 2013 yılında bitirmiş ve bu eğitimin devamı olan Uluslararası işletme (MBA) eğitimini, 2014-2015 yılları arasında Manhattan Instiutue of Management Business School, New York, USA ‘da tamamlamıştır.

2012 yılında başlayan doktora programını 1 Temmuz 2016 tarihinde başarı ile tamamlayan Serdar SAMUR, Fiziksel Eğitim ve Spor Eğitiminin teori ve methotları konusunda Doktor unvanı almaya hak kazanmıştır.

Dr Serdar SAMUR; Spor Yönetimi konusundaki uzmanlık eğitimlerini tamamladıktan sonra, bilgi birikimini ve deneyimini üniversite ortamında genç nesillere aktarmak maksadıyla, 2017-2019 yılları arasında, Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda, Md. Yardımcılığı, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanlığı ve Öğretim üyeliği yapmıştır.

Eylül 2019 tarihinden itibaren Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakultesinde Öğretim üyesi olarak göreve başlayan Dr. Öğretim üyesi Serdar SAMUR’un Uulusal ve uluslarası dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi yanında, Kurumsal Futbol Yönetimi, Sporda Stres Yönetimi, Çağdaş Futbol Yönetimi İnşası (İngilizce), Spor Kulüplerinde Çağdaş Yönetim (İngilizce), Bilgi Çağında Spor Yönetimi isimli kitapları bulunmaktadır.

Bir asker ailenin 2 nci çocuğu olarak, Balıkesir’de doğan Dr. (E) Kurmay Albay Serdar Samur evli ve bir kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.